Amazin

Amazin

Firma Amazin powstała z wielkiej pasji do zdrowego stylu życia i ekologii. Poppe Braam, założyciel firmy, to człowiek kreatywnego sukcesu, który w pełni poświęcił się zawodowo dla rozwoju rolnictwa ekologicznego. 

Podczas wieloletnich podróży i poszukiwań idealnych surowców oraz receptur Poppe Braam zdobył ogromną wiedzę i doświadczenie, które w późniejszych latach przełożył na działania praktyczne. W latach 80-tych założył  

DO-IT (holenderski, ekologiczny handel międzynarodowy). 

Chcąc wesprzeć rozwój niewielkich gospodarstw ekologicznych o wielkim potencjale rynkowych, stworzył produkty La Bio Idea i Amazin. Jest to najwyższej jakości żywność ekologiczna, której jakość wynika ze starannie dobranych surowców i rygorystycznych procedur wytwarzania.

Produkty Amazin pozbawione są chemicznych środków aromatyzujących i konserwantów. Ich wyjątkowy smak i aromat jest w 100% naturalny. To idealne, smakowite przekąski jak również świetny dodatek do wielu potraw.

Pomysł na recepturę ekologicznych chipsów marki Amaizin narodził się  w  Meksyku. Głównym  składnikiem  produktów Amazin,  tak jak kuchni meksykańskiej, jest kukurydza. Użyta w produktach Amazin kukurydza pochodzi z Belgii i uprawiana jest w systemie gospodarstwa ekologicznego, wolnego od GMO. W obu Amerykach kukurydzę modyfikuje się genetycznie, a więc pozyskiwanie meksykańskiej kukurydzy byłoby niezgodne z założeniami firmy.

Mleko  kokosowe Amazin  pochodzi  ze świeżych,  dojrzałych  kokosów  rosnących na Sri Lance. Warto zapamiętać, że mleko kokosowe otrzymywane jest z  wyciśniętego  miąższu  kokosa  -  nie wody kokosowej. Tropikalny klimat Sri Lanki  zdecydowanie  sprzyja  uprawie palm kokosowych. Po zbiorach i usunięciu skorupek, dojrzałe kokosy w ciągu godziny muszą trafić bezpośrednio do tłoczenia. W ten sposób, otrzymywane z tłoczenia mleko kokosowe, zachowuje  swój  naturalny,  niepowtarzalnie kremowy smak

Komentarze

Zostaw komentarz