Blog - co nowego?

Kombucha – właściwości fermentowanej herbaty
96 wyświetlenia

Kombucha czyli napój z fermentowanej herbaty (poprzez tzw. „grzybek herbaciany”) to orzeźwiający, słodko-kwaśny i lekko musujący napój którego historia sięga ponad 2000 lat. Pierwsze wzmianki o tym oczyszczającym i wzmacniającym napoju możemy znaleźć w zapiskach z Cesarstwa Chin prawej 200 lat p.n.e. Do Europy dotarła przez Japonie (skąd pochodzi nazwa) i Rosję w XX wieku. Sama nazwa Kombucha została jej nadana mylnie albowiem w Japonii Kombuchą nazywamy napar z glonów kombu, a herbatę podaną poddaną fermentacji z herbacianym grzybkiem po prostu Kocha Kinoko („grzyb herbata”).

Moringa  - zastosowanie i dawkowanie moringi.
100 wyświetlenia

Moringa czyli drzewo życia to spora roślina (rośnie do 10m), która na podbój naszych diet wyruszyła z obrzeży himalajów (Pakistan i północno- zachodnie Indie). Znana już od 3000 lat, wykorzystywana niemal w całości, dziś w pełni zasłużenie klasyfikowana jako Super Jedzenie. Co na to wpływa? Ogromne bogactwo i różnorodność składników bioaktywnych zawartych w liściach, korzeniach, owocach i oleju z jej nasion.

Matcha - japońska zielona herbata
84 wyświetlenia

Spróbuj matchy, oryginalnej japońskiej zielonej herbaty.

Kakao ceremonialne - prawdziwe kakao
27 wyświetlenia

Czym jest kakao ceremonialne? Jaki ma wpływa na zdrowie? Jak je przygotować? Poznaj pradawny napój rytualny Indian z ameryki południowe. To nie tylko napój to coś więcej...

Trzy zioła na lepsze trawienie
17 wyświetlenia

Przedstawiamy trzy najpopularniejsze zioła, które wspomogą twoje trawienie. Są bezpieczne, łatwo dostępne i skuteczne. W ziołolecznictwie stosuje się je już od tysięcy lat. Czy wiesz o które zioła chodzi?

Która mąka jest bezglutenowa?
14 wyświetlenia

Asortyment produktów bezglutenowych stale się powiększa i osoby cierpiące na celiakię bądź też unikające glutenu mają w czym wybierać.

Czym jest błonnik bambusowy?
41 wyświetlenia

Błonnik bambusowy to niezwykle cenny składnik, który zyskuje coraz większą popularność w diecie. W tym artykule dowiesz się, czym jest błonnik bambusowy, jak go przygotować, skąd pochodzi, jak smakuje oraz jakie korzyści przynosi zdrowiu. Dodatkowo, omówimy zastosowanie mąki bambusowej.